پاورپوینت آماده بررسی معماری و بنا در مناطق و اقلیم گرم و خشک

مطالب دیگر:
📚برف و تشخیص آن با استفاده از تصاویر و اطلاعات ماهواره ای📚جغرافیای استان گیلان📚بررسی سموم ارگانو کلره در چهار گونه ماهی بیشتر مصرف شده(سفید، kuli، Kafal و کاپور) در دریای خزر📚روستای حسین اباد اسلامشهر📚مقاله رشته معماری و جغرافیا با عنوان روستای قوهه📚بررسی دقیق چینه نگاری سنگی سازند جیرود و تحلیل رخساره ها، محیط های رسوبی، رسم ستون رخساره ای و بحث پیرامون مدل رسوبی آن📚پروژه رشته جغرافیا با عنوان احیا و طراحی فرهنگی صخره باستانی به نام چشمه علی شهر ری📚مقاله رشته حقوق با عنوان تهاتر📚پایان نامه رشته حمل و نقل با عنوان طرح اضطراری فرودگاه بندر لنگه📚طرح مرتعداری فشم شهرستان شمیرانات📚جغرافیا شهرستان ساوجبلاغ📚منوگرافی روستای سیاهكلان📚بررسی و شناخت کامل استان یزد📚زلزله خیزی تهران و گسل های آن📚پروژه مالی رشته حسابداری شركت هدیه طلا📚مقاله رشته حسابداری با عنوان بررسی نقش حسابرسی و نظریه نمایندگی و کمک به پایه ریزی برنامه کار وسیع📚نحوه حقوق و دستمزد بیمارستان لقمان حکیم📚تجزیه و تحلیل سیستم عمده فروشی مواد غذایی📚پاورپوینت و ارائه مطلب اطلاعات حسابداری مدیریت و تصمیمات قیمت گذاری📚پاورپوینت و ارائه مطلب بودجه ،مبانی و وظایف ،انحرافات و کنترل مدیریت📚پاورپوینت کامل و جامع حسابداری سنجش مسئولیت Responsibility Accounting📚پایان نامه رشته بیمه و اقتصاد با عنوان بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی📚عشق و محبت و ارتباط آن با مقولاتی چون فطرت، خلقت، توحید، وحدت، ایمان از دیدگاه ملاصدرا و امام خمینی (ره)📚پایان نامه کارشناسی الهیات و معارف اسلامی با عنوان احتجاج و روشهای ادبی آن در قرآن📚پایان نامه کارشناسی رشته الهیات و معارف اسلامی با عنوان اسارت در خود
پاورپوینت آماده بررسی معماری و بنا در مناطق و اقلیم گرم و خشک ,پاورپوینت آماده,تحقیق درسی,پاورپوینت آماده|30008426|uex
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان پاورپوینت آماده بررسی معماری و بنا در مناطق و اقلیم گرم و خشکآماده دریافت می باشد .

دشت های فلات که بخش عمده ای از مساحت کشور ما محسوب می شوند، عمدتاً در نواحی مرکزی و شرقی مملکت قرار دارند. دو منطقه دشت کویر و کویر لوت، در مرکز ایران واقع شده اند که به طور کلی لم یزرع و یا با بارندگی بسیار اندک می باشند. این دو کویر، قریب یک هفتم مساحت ایران را شامل می شوند.

خصوصیات کلی شرایط اقلیمی دشت های فلات به قرار زیر است1 آب و هوای گرم وخشک در تابستان و سرد و خشک در زمستان2 بارندگی بسیار اندک3 رطوبت هوای بسیار کم4 پوشش بسیار کم گیاهی5 اختلاف زیاد درجه حرارت بین شب و روز6 در نواحی کویری و حاشیه کویری، باد های توام با گرد و غباربه دلیل رطوبت کم و دوری از دریا، اختلاف درجه حرارت هوا در طی شبانه روز، زیاد است. به تغییرات روزانه حرارت که در ستون نوسان روزانه دما در جدول 1 برای شهر های مناطق گرم و خشک آمده، توجه کنید.

کلیات فرم بنا در این مناطق به قرار ذیل است1 کلیه بنا ها به صورت کاملاً درون گرا و محصور2 کلیه بنا ها بجز حمام ها دارای حیاط مرکزی و اغلب آنها دارای زیرزمین، ایوان و بادگیر3 کف ابنیه و خصوصاً حیاط، پایین تر از سطح معابر4 ارتفاع اطاق ها نسبتاً زیاد5 طاق ها غالبا قوسی و گنبدی6 دیوار ها نسبتاً قطورطبیق شیوه های زندگی با شرایط اقلیمی، از خصوصیات بسیار مهم این نواحی است. نمونه بارز آن را در خانه های درونگرای این مناطق که به خانه های چهار فصل موسوم است می توان مشاهده نمود. اطاق های اطراف حیاط این ساختمان ها بنا بر فصل معین سال، مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه انجام این کار بدین طریق است که در سمت شمالی حیاط که آفتاب مایل زمستان به آن می تابد و از گرمای بیشتری برخوردار است، قسمت زمستان نشین می باشد که به «پناه» معروف است و اغلب فعالیت های روزمره اهل خانه در این سمت ساختمان انجام می شود. در تابستان، عکس این عمل صورت می گیرد و اطاق های سمت جنوب حیاط که در سایه قرار دارند و خنک تر هستند، محل سکونت افراد خانواده می باشد. این قسمت را «نسار» به معنی سایه گیر و خنک می گویند و غالباً سرداب یا زیرزمین در این قسمت می باشد. در فصول گرم، دمای سرداب به علت اینکه در زیر زمین است، از دمای سایر قسمت ها کمتر می باشد؛ به نحوی که در خانه بروجردی ها در ساعت 1130 صبح روز سوم مهر ماه، درجه حرارت هوا در کوچه 36 درجه، در حیاط 32 درجه و در سرداب 24 درجه سانتی گراد بوده استهمانگونه که قبلاً ذکر شد، به دلیل کمبود چوب در فلات مرکزی ایران، جهت پوشش سقف، از خشت و آجر استفاده می شده که به صورت طاق یا گنبد این عمل صورت می گرفته است. فرق عمده طاق و گنبد در این است که طاق مانند یک نیم استوانه است، یعنی قوسی که در مسیر یک خط ادامه یافته و گنبد یک نیمکره است؛ بدین معنی که قوس، حول یک نقطه در محیط خود، دوران داده شده است. البته این یک توصیف کلی است و فرم همه طاق ها و گنبد ها، مطابق تعاریف فوق نمی باشد.